Go to Top

Projekt – Peníze do škol

Sběr papíru = Projekt „Peníze do škol“

Za starý papír lepší školu
Třiďte s dětmi starý papír a odevzdejte jej rovnou do sběrny.

Základní škola za to získá peníze a vaše dítě cennou zkušenost, že chovat se odpovědně a chránit přírodu se vyplácí!

Originální projekt s názvem „Peníze do škol“ je určen všem základním školám. Nejedná se o žádnou soutěž, ale každá škola dostane za odevzdané množství papíru zaplaceno dle platného ceníku na našich sběrnách a za peníze bude moci nakoupit pomůcky pro své žáky.

Jak sběr papíru funguje

Rodiče a děti již doma nemusí skladovat velké balíky papíru a komplikovaně je odvážet do školy. Ale například při cestě do města se mohou se starým papírem stavit na naší provozovně, kam ho odevzdají, nahlásí název školy, ze které jejich dítě je a my pak jednou měsíčně peníze odešleme přímo do školy.

Pravidla pro sběr papíru

Označení papíru

Vždy musí být označen piktogramem s názvem „PAP“ + číselný kód (20 až 39 – tyto kódy se používají pro papír). Papír musí obsahovat jen tyto označení, žádné kombinace s těmito názvy nelze vykoupit jako recyklovatelný papír.

Ukázka označení:

Papír - označení papíru - recyklační znaky


Co je považováno za recyklovatelný papír:

Jedná se například o časopisy, noviny, sešity, letáky, papírové obaly, cokoliv z lepenky. Dále čisté kartonové krabice, které prosím rozložit, zbavit izolepy. Recyklovat jdou i staré knihy, pokud pro ně nenajdete lepší využití. Nesmí mít ale pevnou obálku (tu příp. odtrhnout).

Obálky s fóliovými okénky je možné také odevzdat. Zpracovatelé si s nimi umí poradit.


Co nesmí papír obsahovat:

Kovy, sklo, plasty ani papír s příměsi jiných materiálů.

Plata od vajíček a ruličky od toaletního papíru – z nich už žádný další papír vyrobit nelze, protože papírové vlákno je moc krátké. Papír se může recyklovat až 5x a tohle je jeho poslední fáze. Plata od vajíček se můžou dát třeba do kompostu nebo do směsného odpadu.

Mastný nebo jinak znečištěný papír (hygienické kapesníčky, kuchyňské utěrky, mastné krabice od pizzy apod.). To také patří do směsného odpadu.

Účtenky z obchodů – ty jsou většinou na termopapíru a ani ten se recyklovat nedá. Účtenky se vyhazují do směsného odpadu. Nepatří ani do kompostu.

Pro více informací nám pište na e-mail: penizedoskol@tsrcr.cz nebo volejte na tel. číslo: 296 579 441